Svlečky červů pro silnější repelentní účinek na škůdce – 1000 ml (čistota 50%)

Kat. číslo: AMV_11_01_05

Svlečky červů 1L  Svlečky červů 1L  – čistota 50%

Je to velice jemná lehoučká látka, která ale obsahuje velké množství Chitinu, které způsobuje u Hnojíku onen repelentní účinek na škůdce. Tyto svlečky jsou z velké části odděleny při plnění hnojiva Hnojík, aby se eliminovalo riziko toho, že by v hnojivu zůstal červík, hrudka či další bio odpad. Je to trochu škoda, protože čím více svlečků, tím lepší účinek na škůdce. Proto je dost pravděpodobné že ve svlečcích bude i nějaký ten červík.

Zákaznici, kteří již mají zkušenost s Hnojíkem a nemají obavy z minimálního množství bio odpadu navíc, si mohou objednat tyto svlečky. Ze zkušeností zákazníků víme, že tam kde nějaký škůdce odolával i hnojíku, tak svlečkům neodolal. Testy se týkaly molic, mšic, svilušek  i slimáků. Aplikaci doporučujeme tak, že se svlečky zapraví do půdy kolem rostlin, protože právě kořenové bakterie jsou schopné rozložit Chitin, který poté mohou rostliny vstřebat. Svlečky je také možné přidat do výluhů pro zvýšení repelentního účinku.

Myslíme si, že svlečky jsou skvělé pro pěstování rostlin druhé a třetí trati (kořenová zelenina, luskoviny) kde si nepřejeme zapravit do půdy dusík, fosfor a draslík, ale přesto nám jde o ochranu rostlin proti škůdcům.

Svlečky nejsou čištěné aby byly bez červíků. Čistota 50% znamená, že se jedná o mix svlečků a pšeničných otrub. Poměr svlečků je nižší než balení s čistotou 70%. Na druhou stranu nemusí obsahovat červíky.

Aplikace

  • Zaorejte do půdy, nebo zapravte hrabičkami. Dobré je posypat i půdu kolem rostlin.
  • Přidejte do vašich výluhů ve stejné koncentraci jako dávkujete hnojivo. Tj 1 čajová lžicka na 1L vody v případě zdravých rostlin, nebo 1 polovková lžíce na 1L vody v případě boji se škůdci a plísněmi. Z 250ml svlečků uděláte 16,5L zálivky.
  • Nedávkujte stejně často jako hnojivo. Mělo by stačit jednou zapracovat a s tím by rostliny měly vydržet na boj se škůdcem. Poté již hnojite jen hnojíkem dle doporučení.

V případě boji se škůdci aplikujte nejlépe výluhem. Účinek je o 3 dny rychlejší. Aplikujte 2-3dny po sobě pro účinek viditelný čtvrtý den. Svlečky není třeba trvale aplikovat jako hnojivo (které také část svlečků obsahuje). Používejte v případě potřeby, nebo průběžně během roku pro zajištění trvalého silného repelentního účinku na škůdce a nemoci rostlin.

Cena: 409,- Kč

Balení Počet Cena/ks
Svlečky červů pro silnější repelentní účinek na škůdce  – 1000 ml (čistota 50%) 0ks 338,02 Kč409 Kč s 21% DPH